راهنمای خرید

«در یکی از سایت ها به نقدی جالب در باره Sony PSP برخوردم که با کمی تغییرات و به روز رسانی در ادامه انرا می خوانیم شما با مطالعه مطالب زیر از آن به عنوان راهنمای خرید Slim Sony PSP و کسب اطلاعات بیشتر از این کنسول می توانید استفاده کنید!»

گاهی اوقات صحبت کردن درباره بعضی مسائل به نظر کمی با موضوعی به نام سن و سال نا متجانس می نماید. ‏اگر به روزهای نسبتا دور کودکی همسن و سالهای من برگردیم به غیر از بازیهای به یاد ماندنی و غیر قابل ‏جایگزینی مثل گل کوچیک ! خبری از تکنولوژی خیره کننده در رابطه با بازی نبود. تا اینکه کم کم سروکله سلطان ‏بلامنازع آن دوران یعنی کنسول آتاری پیدا شد که در روزگار خود فوق العاده بود بهرحال دوران طلائی ظهور کنسول های‎ ‎بازی با ارائه دستگاههای متعدد دیگری نظیر ‏ Sega و ‏Play Station‏ ‏ادامه پیدا کرد و تا اکنون نیز با ارائه نسخه سوم ‏Play Station‏ ، ‏Microsoft Xbox 360‏ و کنسول پر سرو صدای نینتندو ‏با نام ‏Wii‏ ادامه پیدا کرده است. اما در این میان در دسامبر 2004 برای اولین بار محصولی متفاوت و در کلاسی ‏متفاوت در رده بازی ارائه گردید. در آن روز و در میان جمعیت عظیم تجمع کرده در مقابل فروشگاهها (که اتفاقا هیچ ‏کدام هم در سن و سال کودکی نبودند !) محصول بی نظیر سونی با نام ‏PSP (Play Station Portable)‏ به بازار عرضه ‏گردید. در گذر این چند سال این کنسول همچنان جزء محبوب ترین ها در این رده است در این مقاله به بررسی کامل ‏و جامع این وسوسه گر کوچک می پردازیم. با ما همراه باشید.‏

sony psp

تاریخچه دستگاههای بازی اینچنینی شاید به همان دستگاههای کوچک موسوم به ‏Break‏ برگردد که دارای گرافیک ‏کاملا ساده ای بودند . از آن پس شرکت های مختلف تولید کننده بازی همانند نینتندو ، سونی و… نسخه های ‏کامل تری را از این وسایل ارائه کردند که از میان آنها می توان به کنسول های دستی ‏Game Boy‏ و نینتندو ‏DS‏ ‏اشاره کرد که البته طرفداران بیشماری نیز دارند. از یک لحاظ یعنی همان وجه بازی می توان ‏PSP‏ را نیز جزء همین ‏خانواده پنداشت ولی شاید یک تفاوت عمده میان ‏PSP‏ و دیگر کنسول های دستی نام برده شده این است که ‏PSP‏ ‏کاملا برای بزرگسالان (حداقل 17 یا 18 سال) طراحی شده است و هیچ چیزی از یک کنسول واقعی کم ندارد. ‏بهمین خاطر میتوان آن را کاملا در یک کلاس متفاوت از این خانواده قلمداد کرد. البته تفاوت میان این دستگاه با ‏اقلیت رقیبش بسیار از آنچه به نظر میرسد فراتر میرود که در یک نگاه کلی میتوان چند عدد از این نقاط برتری را ‏برشمرد :‏
‏-‏ وجود کارت حافظه ‏Memory Stick Duo
‏-‏ وجود کارتریج ‏UMD‏ (که اختصاصی سونی ست)‏
‏-‏ امکان پشتیبانی از شبکه ‏Wi-Fi
‏‏-‏ قابلیت نصب Camera (عکسبرداری فیلم برداری با کیفیت بالا) ‏
‏-‏ قابلیت نصب GPS (سیستم موقیعت یاب جهانی) ‏
‏-‏ قابلیت نصب TV (در حال حاضر فقط در ژاپن) ‏
‏-و…

دوربین بروی PSP
از لحاظ بررسی ظاهری، ‏PSP‏ دارای ابعادی کاملا بزرگ است آنقدر بزرگ که تقریبا فکر گذاشتنش در جیب را فراموش ‏کنید! ظاهر زیبای مستطیل شکل با گوشی های گرد از ‏PSP‏ وسیله ای ‏کاملا خوش دست میسازد و همانگونه که از موقعیت دکمه ها بر می آید ‏PSP‏ برای کار با دو دست طراحی شده ‏است. زیبائی طراحی دستگاه در حد بسیار بالائی بوده ، در نگاه اول هر بیننده ای را جذب می کند و شاید تنها ‏نکته ای که بعنوان یک عیب بتوان به ظاهر دستگاه وارد نمود ماندن اثر انگشت بروی تمامی قسمت های آن است ‏که همگی بدون استثنا بصورت براق تولید شده اند.
دستگاه دارای بیشترین تعداد دکمه ای است که تاکنون در یک ‏چنین وسیله هایی مشاهده شده است ،چیزی در حدود 16 دکمه فقط در جلوی دستگاه وجود دارد! که بترتیب ‏عبارتند از در سمت چپ چهار دکمه جهت حرکت در چهار سمت و در سمت راست چهار دکمه استاندارد دسته های ‏بازی ‏Play Station‏ ، علاوه بر اینها هفت دکمه نیز در قسمت پائین صفحه نمایش وجود دارد که بترتیب از چپ به ‏راست عبارتند از دکمه ‏Home، دکمه های دوگانه تنظیم صدا ،تنظیم نور صفحه نمایش،تغییر وضعیت پخش صدا ، ‏دکمه ‏Select‏ و دکمه ‏Start.

علاوه براینها دکمه دیگری نیز در روی ‏PSP‏ و در سمت چپ وجود دارد که شاید در نگاه ‏اول که هیچ، پس از مدت ها استفاده از آن هم آن را با اسپیکر اشتباه بگیرید و آن هم دکمه برآمده ایست که درست ‏در زیر دکمه های جهتی واقع شده است و در حقیقت دکمه آنالوگ دستگاه جهت استفاده در بازی های نسبتا ‏قدیمی ست. (همچنین برای وبگردی با مرورگر اینترنت در این دستگاه بکار می رود)
و اما چشمگیر ترین عنصر در نگاه اول به این زیبای کوچک ، صفحه نمایش زیبا و بزرگ آن است که ‏بزرگترین و با کیفیت ترین صفحه نمایشی ست که تاکنون برای وسایل قابل حمل نظیر ‏MP3 Player‏ ها و یا همین ‏کنسول های بازی ساخته شده است (البته استثناهایی نظیر ‏Vaio UX 17‏ را فاکتور بگیرید). ابعاد این صفجه نمایش ‏بی نظیر 4.3 اینچ است که توانائی نمایش 16.7 میلیون رنگ را نیز دارد.

یکی دیگر از فاکتورهای بی نظیر (با اطمینان ‏می گویم بی نظیر!) ‏PSP‏ زاویه دید استثنایی صفحه نمایش آن است که باردیگر سونی برتری خود را به رخ همگان ‏کشیده است جائیکه علاوه بر اینکه این زاویه دید در طرفین دستگاه تقریبا 180 درجه است در کمال شگفتی این ‏زاویه از بالا نیز به هیچ وجه تغییر نمی کند یعنی کیفیت تصویر به نمایش در آمده از زاویه دید بالای دستگاه کاملا ‏واضح و شفاف است که این، در میان تمامی ابزارهای دارای صفحه نمایش (از موبایل بگیر تا نوت بوک) کاملا بی نظیر ‏است. بازی کردن در این صفحه نمایش با کیفیت یکی دیگر از تجربه هایی است که کاملا در نوع خود بی نظیر است.

Sony PSP Slim
نور این صفحه نمایش کاملا مناسب به نظر میرسد و حتی قرار دادن آن در پائین ترین سطح نور توسط دکمه تنظیم ‏نور(که سه حالته است) برای بسیاری از محیط ها، زیاده از حد به نظر میرسد. البته نباید از یاد برد که با این همه این ‏صفحه نمایش نیز در نهایت یک نوع ‏LCD‏ است که مشابه تمامی هم خانواده های خود دارای عیوبی مثل ‏Dead Pixels‏ (پیکسل سوخته) نیز هست پس حتما در موقع خرید کاملا به این موضوع دقت کنید. بر بالای دستگاه چراغ ‏های نمایش روشن بودن یا در حال شارژ بودن ، فعال بودن ‏Wi-Fi‏ و همچنین چراغ وجود کارت حافظه موجود است.
‏در گوشه سمت چپ دکمه فعال کردن ‏Wi-Fi‏ و در سمت راست دکمه روشن کردن و یا در وضعیت ‏Hold‏ قرار دادن ‏دستگاه قرار دارد که این دکمه حالتی فنری دارد بدین منظور که اگر این دکمه را روبه بالا کشیده و رها کنیم دستگاه ‏به حالت ‏Sleep‏ میرود که شبیه همان ‏Stand-by‏ خودمان است و اگر دکمه را در بالا برای چند ثانیه کوتاه نگه داریم ‏دستگاه کاملا خاموش میشود علاوه براین فشردن این دکمه رو به پائین حالت ‏Hold‏ را برای ما بوجود می آورد.
در ‏قسمت پائین دستگاه محل اتصال شارژر به رنگ زرد و پورت اتصال هدفون دستگاه قرار دارد که از نوع جک 3.5 ‏میلیمتری ست و علاوه بر امکان اتصال هر نوع هدست دلخواه به این پورت محل اتصال ریموت دستگاه نیز در این ‏قسمت است

قسمت بالائی دستگاه از سه جزء کاملا مجزا تشکیل شده است که عبارتند از محل پورت ‏Infrared، (‏Infrared در مدل های اسلیم وجود ندارد) محل اتصال پورت ‏USB 2.0‏ و دکمه ای کشوئی جهت باز و بسته نمودن درب درایو دستگاه که حالتی فنری داشته و ‏با قرار دادن ‏UMD‏ در درون درایو با بسته شدن درب، این دکمه نیز بصورت فنری حرکت می کند. البته یکی از نکاتی ‏که هر شخصی را در رابطه با این درایو دچار سوء تفاهم میکند این است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران تازه کار ‏این درایو را با درایو ‏Mini DVD‏ اشتباه میگیرند و گمان می کنند که بوسیله آن میتوان کلیه ‏Mini DVD‏ ها را در ‏PSP‏ ‏مشاهده نمود(که اگر می شد چه می شد!)

UMD

در حالیکه در واقع این درایو یک ابزار کاملا ابتکاری و انحصاری از ‏سونی ست که تنها و تنها قادر به خواندن دیسک هایی با نام ‏UMD)‏) دارای ظرفیت 1.8 ‏گیگابایت می باشد که البته این دیسک ها هم در حقیقت دیسک تنها نیستند و در درون قابهایی قرار دارند که ‏سونی به آنها کارتریج می گوید و محموعه این کارتریج و دیسک است که در درون این درایو جا خوش می کند و فعلا ‏هم آش کشک خاله است و تنها بازی ها و معدود فیلم هایی که سونی روی این فرمت پخش کرده است توسط ‏PSP‏ قابل مشاهده می باشد (البته موضوع دیدن فیلم های بروی کارت حافظه چیز دیگری ست). علاوه بر موارد ‏گفته شده ساختمان این دیسکها بدین صورت است که دیسک درون یک جعبه پلاستیکی قرار دارد و بروی دیسک ‏نیز بغیر از یک محفظه مستطیل شکل که باز است بقیه رویه آن با یک پوشش شفاف پوشانده شده است که این ‏محفظه باز محلی برای ورود گرد و خاک و البته اثر انگشت و در اثر مرور زمان کم شدن کیفیت دیسک است(دلیل ‏دیگری برای اینکه ‏PSP‏ مناسب سن پائین نیست)

درایو ‏UMD‏ همانگونه که میدانید از نوع چرخنده است و این ‏چرخش و دسترسی به اطلاعات بدون ایجاد صدا صورت نمی گیرد که البته صدای تولیدی آنچنان قابل توجه نیست و ‏از آن مهمتر دستگاه در این حین کاملا بدون لرزش است.
قسمت پشت دستگاه محل کاور باتری (در سمت راست) و ‏اسلات کارت حافظه (در سمت چپ) می باشد. کارت حافظه ای که ‏PSP‏ قادر به پشتیبانی از آن است از نوع ‏Memory Stick Duo‏ میباشد که قبل ‏از خریددستگاه باید به فکر یک کارت حافظه پر و پیمان نیز باشید.
نکته مهم در رابطه با کارت حافظه این است که ‏برای اینکه دستگاه قادر به شناسائی فایل های موجود در کارت حافظه باشد می بایست در ابتدا آن را فرمت نموده ‏و یک پوشه با نام ‏PSP‏ در آن ساخته و سپس دیگر محتوی ها نظیر پوشه ‏Music‏ ،‏Movie‏ و… را در درون آن بسازیم تا ‏دستگاه قادر به شناسائی محتوی موجود در کارت باشد که البته گزینه ای نیز جهت اینگونه فرمت در درون منوهای ‏PSP‏ موجود است.

یکی از مهمترین نکاتی که در وسایل اینچنینی (‏Portable‏) کاملا می بایست مدنظر قرار گیرد ‏مسئله عمر باتریست. برطبق ادعای سونی باتری لیتیومی با ظرفیت ‏mAh‏1800 که در ‏PSP‏ بکار رفته است قادر به ‏روشن نگاه داشتن دستگاه برای 4 الی 5 ساعت متوالی بازی ست بشرط اینکه از ‏Wi-Fi‏ دستگاه استفاده نکنیم که ‏برای یک کاربر متوسط با یک بازی متوسط حتی میتواند تا یک هفته شارژ نگه دارد (منظور از کاربر متوسط استفاده ‏مثلا چیزی در حدود 3 ساعت در یک هفته است). که این زمان کاملا بسته به میزان چرخش و دسترسی درایو ‏دستگاه به دیسک ‏UMD‏ ست. ولی در یک آزمایش حقیقی این زمان برای یک بازی معمولی 5 ساعت ، برای ‏استفاده از ‏PSP‏ در یک شبکه ‏Peer-to-Peer‏ بیسیم تا 2 ساعت و برای گوش دادن فقط به موسیقی تا 11 ساعت ‏بود. لازم به ذکر است که زمان شارژ مجدد این باتری چیزی در حدود 2 ساعت و پنجاه دقیقه است.‏
هنگامیکه برای بار اول ‏PSP‏ را روشن میکنید زبانهای مورد پشتیبانی توسط آن به نمایش درمی آیند که عبارتند از ‏ژاپنی ،انگلیسی ،آلمانی ،اسپانیائی ،فرانسوی ،ایتالیائی ،روسی وپرتغالی که لیست نسبتا کاملی ست.
ظاهر ‏سیستم عامل مورد استفاده سونی در ‏PSP‏ کاملا گویا و راحت است و حتی بدون استفاده از دفترچه راهنما (که ‏اغلب از بد حادثه به زبان شیوای ژاپنی نیز نگاشته شده است) نیز میتوان از آن سر درآورد .
در کل در منوی اصلی ‏پنج انتخاب مختلف وجود دارد که عبارتند از : ‏Setting، ‏Photo، Music،Video و ‏Game‏ که کاملا واضح و بدون نیاز به ‏توضیح هستند و با گردش توسط دکمه های جهتی بروی هر آیکون زیر منوهای هر کدام در زیر هر آیکون به نمایش ‏در می آیند.

XMB
منوی ‏Setting‏ محل انجام کلیه تنظیمات دستگاه میباشد از تنظیمات فیلم و عکس و متن تا تنظیم تاریخ ‏و زمان بهمراه تنظیمات ‏Wi-Fi‏ ،فرمت کردن کارت حافظه ، رمزگذاری بروی دستگاه یا بروی مراحل دلخواهی از هر ‏بازی و کلا هر تنظیمی که فکرش را بکنید. تنظیم ‏Wi-Fi‏ دستگاه کاملا آسان و سر دستی ست جائیکه برای اتصال به ‏شبکه مورد نظرتان در اغلب موارد فقط کافی ست تنظیمات پیش فرض دستگاه را قبول کنید همین و بس . در ‏روزهای نخستین ارائه ‏PSP‏ به بازار بطور پیش فرض درون دستگاه خبری از مرورگر اینترنت نبود و بغیر از استفاده ‏Wi-Fi‏ بعنوان بازی در شبکه فقط می توانستید از طریق اینترنت ‏Firm Ware‏ دستگاه را در صورت موجود بودن آپدیت ‏کنید ولی از ویرایش ‏Firm Ware‏ شماره 2.0 به بعد مرورگری نیز به این مجموعه اضافه گردید که نسبتا راحت بوده و ‏تقریبا از تمامی ‏Codec‏ های صفحات وب و جاوا اسکریپت پشتیبانی میکند. در این مرورگر یک صفحه کلید مجازی ‏نسبتا راحت وجود دارد که علاوه بر به خاطر آوردن نشانی صفحاتی که قبلا بازدید شده است، میانبری جهت ‏ترکیباتی نظیر ‏Http://www‏ و ‏.Com‏ دارد که واقعا بدرد می خورد.
یکی دیگر از تغییراتی که از ورژن 2.0 به این طرف ‏در ‏PSP‏ رخ داده است در ساپورت دستگاه از فرمت های تصویری جدید است جائیکه تا پیش از آن فقط عکس های با ‏فرمت ‏JPEG‏ توسط ‏PSP‏ ساپورت می گردید درحالیکه توسط این ورژن جدید بغیر از فرمت ذکر شده فرمت های ‏BMP، ‏PNG، ‏TIFF‏ و ‏GIF‏ نیز توسط ‏PSP‏ ساپورت می شوند که با ورود به منوی ‏Photo‏ پیش نمایشی از عکس ها ‏‏(‏Thumbnail‏) به نمایش در می آید که می توان در میان آنها گشت و هرکدام را که خواست ‏Full Screen‏ نمود.

بدون ‏شک اگر شما دارای یکی از پلیر های زیبای سونی باشید اولین بار که سعی نمودید بروی آن آهنگهای دلخواهتان را ‏بریزید با مشکل همیشگی سونی روبروشده اید که آنهم چیزی نیست مگر پشتیبانی نکردن سونی از هیچ فرمت ‏صوتی مگر فرمت اختصاصی سونی با نام ‏ATRAC 3‏ که شما را مجبور میکند حتی فایلهای ‏MP3‏ را نیز به این فرمت ‏مهجور تبدیل کنید در مورد ‏PSP‏ نیز این ماجرا تا زمان ارائه ورژن جدید برقرار بود که با ارائه آن ‏PSP‏ قادر به پشتیبانی از ‏فرمتهای ‏MP3، ‏WMA، ‏WAV‏ و البته ‏ATRAC 3‏ شد. در زمینه پخش ویدئو ‏PSP‏ از فرمت ‏MPEG-4‏ استفاده می کند که ‏همچنان تغییری در آن نداده است.‏
و اما اصلی ترین دلیل برای ساخته شدن وسیله ای نظیر ‏PSP‏ مطئنا بازی ست و امکانات دیگر در حد امکانات جانبی ‏طبقه بندی می شوند. در این زمینه باید گفت که تجربه استفاده از ‏PSP‏ کاملا قابل مقایسه با یک کنسول واقعی ‏مثل ‏ PS2‏ میباشد که در نوع خود کاملا بی نظیر است البته در این میان مشکلاتی در ورژن قبلی بود از جمله زمان ‏زیاد لود شدن بازیها که بواسطه استفاده از کارتریج ‏UMD‏ رخ میداد و در مقایسه با رقیبان خود همانند نینتندو ‏DS‏ که ‏از حافظه فلش استفاده می کنند امتیاز کمتری کسب می کرد ولی این یکی نیز در نسخه دوم ‏Firm Ware‏ دستگاه ‏حل شده است زیرا که این زمان، به زمان نسبتا قابل قبول 10 ثانیه برای لود شدن تقلیل یافته است. در روزهای ‏نخستین ارائه ‏PSP‏ به بازار، عناوین بازیهای این کنسول دستی بسیار کم و البته گران بودند و شاید تا چند ماه اول این ‏عناوین به 3 عدد هم نمی رسیدند ولی خوش ساخت بودن همین تعداد کم بازیها (همانند ‏Need For Speed‏) ‏همچنان بر فروش ‏PSP‏ افزود تا اینکه هم اینک می توان گفت که این کنسول دستی به بلوغ رسیده است و تعداد ‏بازیهای فراوانی ماهیانه بر انبوه بازی های قبلی افزوده می شود.‏
قلب تپنده قسمت سخت افزاری ‏PSP‏ را پردازنده 333 مگاهرتزی 32 بیتی شرکت ‏MIPS‏ تشکیل میدهد که اگر کمی ‏به تاریخ ساخت اولیه ‏PSP‏ توجه کنیم می بینیم که در مقام مقایسه با گوشی های موبایل که تازه یکی دو ماه است ‏به این سرعت پردازنده (‏E90‏ ،5700 و ‏N95‏ بهمراه ‏P1( رسیده اند سرعت ‏PSP‏ در حد بسیار بالایی است حافظه ‏داخلی اصلی ‏PSP‏ میزان 32 مگابایت است که از طریق کارت حافظه قابل افزایش است علاوه بر آن میزان 4 مگابایت ‏نیز بصورت ‏Dram‏ در ‏PSP‏ تعبیه شده است.
یکی از جالب ترین نکات در رابطه با ‏PSP‏ این است که بعلت همه گیر ‏شدن، این دستگاه همواره مورد توجه سازندگان سایر وسایل جهت ساخت امکانات جانبی (‏Third Party‏)، بوده است ‏و تقریبا هر آنچه که فکرش را بکنید برای ‏PSP‏ ساخته شده است از دوربین و ‏GPS‏ بگیرید تا انواع و اقسام وسایل ‏جانبی در رابطه با زیبائی و حمل آن . این نیز حتما برایتان جالب است که بدانید یکی دو سال پیش هکرهای مهربان ‏موفق شدند که ویندوز 95 را روی ‏PSP‏ بالا بیاورند!

win95 بروی PSP

یکی از خبرهای جدید در مورد ‏PSP‏ این است که شرکت سونی در تاریخ ‏May 2007‏ ‏یک نسخه جدید از ‏PSP‏ را با نام ‏PSP Slim‏ به نمایش گذاشت که قرار است این ‏PSP‏ جدید تا چندماه آینده وارد بازار ‏شود(از ماه Sep 2007 وارد بازار شد!) مهمترین تغییرات صورت گرفته در این دستگاه :

‏-‏ کاهش 33 درصدی در وزن دستگاه (وزن آن تقریبا به 189 گرم رسیده است)‏
‏-‏ کاهش 19 درصدی در قطر دستگاه (قطر آن تقریبا 18 میلیمتر شده است)‏
‏-‏ بهبود چشمگیر کارائی باتری ‏
‏-‏ کاهش زمان ‏Loading‏ بازیها‏
‏-‏ خروجی تلویزیون (که البته کابل آن بطور جداگانه می بایست تهیه شود)‏
‏-‏ و…‏ ‏

برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به PSP Fat یا PSP Slim انتخاب درست کدام است؟

که البته برخلاف ایران که با اعلام یک همچین خبری بازار در جهت افزایش قیمت تکان می خورد در اینجا سونی ‏قیمت انواع فعلی ‏PSP‏ های خود را بشدت کاهش داد که این کاهش قیمت هنوز به ایران نرسیده است. تا جائی ‏که قیمت ‏PSP‏ تا حد 180 دلار و یا کمتر نیز در روزهای اخیر (البته در بازارهای جهانی) رسیده است و در ایران ‏هم که انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشد و قیمت همانی بود که بود (در انتها به قیمت اشاره می کنم)
یکی ‏از نکات جالب در مورد این ‏PSP‏ جدید این است که با اینکه باتری نسخه فعلی از لحاظ ابعاد از این ‏PSP‏ جدید ‏بزرگتر است می توان در مواقع ضروری از آن هم استفاده کرد.‏
و اما در مورد خرید این زیبا رو در ایران ، fatPSP‏ های فعلی در بازار ایران در دو نوع بسته بندی موجود هستند که ‏یکی با نام ‏Basic‏ و دیگری با عنوان ‏Value Pack‏ به فروش میرسند تنها فرق میان این دو بسته بندی در وجود ‏هدفون ، کیف و بند مخصوص ‏PSP‏ ست که در مدل ‏Value‏ موجود است و در دیگری نیست . که شاید در میان این ‏سه چیز هدفون های سفید رنگ دستگاه که بهمراه یک ریموت سیمی هستند از همه با ارزش تر به نظر برسند ‏‏(این هدفون ها بیش از هر چیزی آدم را به یاد ‏iPod‏ می اندازد). البته وقتی بدانید که فرق قیمتی این دو بسته ‏بندی چقدر است احتمالا کمی تعجب میکنید چون بسته معمولی دارای قیمتی معادل 190 هزار تومان و بسته ‏دیگر یعنی ‏Value Pack‏ دارای قیمتی در حدود 225 هزار تومان است و یک هدفون و کیف و بند ناقابل چیزی در ‏حدود35 هزار تومان برایتان آب میخورد! البته یکی از دلایل قیمت بالاتر بسته ‏Value‏ نسبت به بسته معمولی این ‏است که بسته ‏Value‏ دیگر تولید نمی شود.

به هر حال یک توصیه دوستانه خرید ‏PSP Slim‏ ‏کاری کاملا عاقلانه است که در ایران در بسته هایPiano Black به فروش می رسد (کنسول به همراه شارژ و باطری )

م�تویات بسته Piano Black

که خرید جداگانه مموری کارد هدفون و سیم USB برای آن الویت و ضروری به نظر می رسد…قیمت جهانی‏PSP Slim در حدود 170 دلار است که اگر شما بخواهید انرا در ایران (تهران-میدان امام خمینی) تهیه کنید حداقل باید 210 هزار تومان بپردازید! گارنتی را در ایران فراموش کنید و اگر نسبت به ارتقا دستگاه به ورژن های کپی خور مهارتی ندارید از فروشنده بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به از PSP بیشتر بدانیم

راهنمای خرید مموری کارت سونی و قیمت ها

 1. shayan
  آگوست 4, 2013 در 3:55 ب.ظ.

  من پی ا پی دارم دست نخورده ولی چون میخوام بفروشمش اگه هرکی خواست به من زنگ بزنه 09145769261 در ضمن گو هستش هیچ ایرادی نداره اکبند اکبند با همه چیز

 2. غزاله
  سپتامبر 9, 2010 در 4:27 ب.ظ.

  چرا جواب نميدي ………..دلت مياد.جواب بده ديگه…………..

  • سپتامبر 9, 2010 در 9:44 ب.ظ.

   سلام…. تو اینجا که زده 235 ولی فکر کنم 245 باشه! باز تماس بگیر با خودشون
   http://forum.persiantools.com/t154757.html
   فقط سعی کن از سری های جدید بازسازی شده (ریفرش) نگیری…. که جدیدا وارد بازار شده. جعبه هاشون معمولا فرق می کنه.
   فریمور هم 5.03 یا پایین تر باشه که کپی خور موقت بشه… مموری کارت هم که با گارانتی ایران رهجو یا بازرگانی ایران (اگرچه گرونتر هست…اما یک عمر خیالت راحته)

 3. سپتامبر 9, 2010 در 10:52 ق.ظ.

  جواب بده ديگه……………..زير پام جوانه احساس ميكنم……………اخه من بايد بيام تهران و شايد يه پي اس پي بخرم بنابراين به راه نمايي فوري احتياج دارم………راستي عيد فطرتون مبارك….ميشه ملاكهايي رو كه براي خريدش لازمه رو برام بنويسي…….نگو خودم برم بگردم كه كل سايت رو خوندم…..ميترسم برم فروشنده سرم كلاه بذاره………دستت درد نكنه بازم عيدت مبارك …روز خوش

 4. سپتامبر 9, 2010 در 10:00 ق.ظ.

  سلام خسته نباشي….من psp3000كپي خور پرسيدم از يه فروشگاه گفت250تومن به نظرت خوبه يا نه.چون من تو شهرستانم تلفني قيمت ميگيرم.تورو خدا جواب بده.اين قيمت واسه 2هفته پيشه……………….مممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممنننننننننننننننننننننونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

 5. Mohammad
  سپتامبر 7, 2010 در 10:06 ب.ظ.

  سلام.
  من میخوام کابل component برای psp بخرم.از توپخونه بگیرم بهتره یا جمهوری؟
  البته من میخوام یه sharjer رومیزی برای psp بگیرم.به نظر شما کجا میتونم پیدا کنم؟
  عکس این sharjer رومیزی همین لحظه براتون میل کردم.

  • سپتامبر 9, 2010 در 11:56 ب.ظ.

   سلام…. هر کجا که ارزوتنره! و به نظرم توپخونه(پاساژ لباف ارزون تر باشه) البته اونجا هم یک جنس واحد به قیمت های متفاوتی عرضه میشه…که باید کمی پرس و جو کنی.
   آخرین بار قیمت این کابل رو 9 هزار تومان دیدم… و کابل AV Cable (سه فیشه) رو 6 هزار تومان.
   شارژ رو هم همونجا تو لباف بگرد…شاید پیدا کنی.

 6. sarina
  آگوست 30, 2010 در 7:50 ب.ظ.

  ماني :من مي خوام يك پي اس پي ارزان قيميت بخرم حدود قيمت چقدر است مدل آن قديمي هم ياشد اشكالي ندارد

  male mano nemikha?!?

  • محمد
   آگوست 31, 2010 در 5:52 ق.ظ.

   چن میدی؟
   مدلت چیه؟

 7. محمد
  آگوست 30, 2010 در 6:50 ق.ظ.

  داداشی psp slim که خریدی ؟
  الان دیگه اکش پیدا نمیشه ؟
  از 145 ارزونتر نمیدی؟

 8. Hosein
  آگوست 24, 2010 در 5:22 ق.ظ.

  سلام و خسته نباشی.نماز روزتون قیول.من دوباره سوال میکنم الان psp3000 همه ریفرشو استوکو ریکاورن من میخوام تا قبل از مهر یکی بخرم قیمت هم 240 ولی اورجینال نیستن. حتی فتحی تو لباف تموم کرده راهنمایی کنید اورجینال از کجا بگیرم لطفا جوابمو بدین.

 9. ماني
  آگوست 22, 2010 در 5:20 ب.ظ.

  من مي خوام يك پي اس پي ارزان قيميت بخرم حدود قيمت چقدر است مدل آن قديمي هم ياشد اشكالي ندارد

 10. مهران
  آگوست 22, 2010 در 11:02 ق.ظ.

  سلام مجدد.
  دمتون گرم دهن ماه رمضانی بازم دارین جواب ماهارو میدین خسته نباشین ایول دارین.
  من چنتا تم ctf گرفتم و cmx انیبل کردم البته فایلای cxmb و seplugins قبلش کپی کردم ولی psp بالا نیومد و دوباره cmx دیزیبل کردم که درست شد برای اجرای این تم ها باید په کار کنم راستی psp 1000 دارم و فریمور شمارو هم گرفتم gen 5.50 d3 اصلا فرق این تم ها با ptf چیه؟
  یه سوال دیگم داشتم شرمنده
  ویندوزم گرفتم و مراحلی که گفتینو اجرا کردم ولی سیستم dos بود و نوشتهc:/ چه جوری باید باهاش کار کنم؟
  خیلی گلی نماز روزهات قبول

  • sarina
   آگوست 30, 2010 در 6:50 ب.ظ.

   salam!man ye pspi 2004 slim daram ke kheiliam saleme chon aslan bahash kar nakaradam,vasayele janebi ham dare,180 mifrushamesh!

 11. مهران
  آگوست 21, 2010 در 10:54 ب.ظ.

  سلام مجدد.
  دمتون گرم دهن ماه رمضانی بازم دارین جواب ماهارو میدین خسته نباشین ایول دارین.
  من چنتا تم ctf گرفتم و cmx انیبل کردم البته فایلای cxmb و seplugins قبلش کپی کردم ولی psp بالا نیومد و دوباره cmx دیزیبل کردم که درست شد برای اجرای این تم ها باید په کار کنم راستی psp 1000 دارم و فریمور شمارو هم گرفتم gen 5.50 d3 اصلا فرق این تم ها با ptf چیه؟
  یه سوال دیگم داشتم شرمنده
  ویندوزم گرفتم و مراحلی که گفتینو اجرا کردم ولی سیستم dos بود و نوشتهc:/ چه جوری باید باهاش کار کنم؟
  خیلی گلی نماز روزهات قبول.

 12. آگوست 20, 2010 در 9:56 ب.ظ.

  قيمت piano black psp2001pbساخت كشور چين چنده ايا دفتر چه در قوطي آن است
  پاسخ:
  بستگی داره کپی خور باشه یا نه! نوع حالت کپی خور (موقت یا دائمی) هم در قیمت آن تائیر گذار است… بله. همشون هم ساخت چین هست…..

 13. مهران
  آگوست 19, 2010 در 12:13 ب.ظ.

  نرم افزاری برای تبدیل وایرلس PSP به بلوتوث هست اگه هست اگه میشه بگین از کجا تهیه کنمTNX
  پاسخ:
  سلام….
  نه …! نه وجود دارد و نه امکان دارد که وجود داشته باشد. همین!

 14. MOHAMADREZA
  آگوست 16, 2010 در 2:52 ب.ظ.

  من هم PSPمو از چین خریدم بازی نصب نمیشه چی کار کنم؟
  پاسخ:
  اول باید مشخص کنید پی اس پی واقعی هست و یا فقط تقلیدی از پی اس پی و در واقع یک mp4 هست؟

 15. Hosein
  آگوست 12, 2010 در 4:15 ب.ظ.

  سلام و خسته نباشی.من میخوام پی اس پی 3 بگیرم ولی میگن اکثر مدلای تو بازار ریکاوریه و اورجینال نیست.ورزن 6 هم که هک نشده میشه راهنمای کنید از کجا اورجینال بگیرم.

 16. roki
  آگوست 1, 2010 در 2:56 ب.ظ.

  umd كجا ميفروشن فقط هر جا كه هست يكي دوتا بازي نباشه

 17. معين
  ژوئیه 27, 2010 در 3:04 ب.ظ.

  سلام من يه سري بازي دانلود كردم كه پسوندشون NES هست چه جوري روي مموري بريزمشون تا دستگاه بخونشون؟
  پاسخ:
  سلام…چرا جستجو نمی کنید؟
  اجرای بازی های میکرو در پی اس پی و رایانه

 18. سعید!!!
  ژوئیه 26, 2010 در 7:58 ق.ظ.

  اقا تو رو خدا جواب سوالم بده!
  با umd trainer بازی هاه میشه از رو مموری بازی ها رو اجرا کرد!؟؟
  قدیم جدیدش فرق نداره!
  3000 ورژن 5.55

 19. سعید!!!
  ژوئیه 26, 2010 در 7:57 ق.ظ.

  اقا تو رو خدا جواب سوالم بده!
  با umd trainer بازی هاه میشه از رو مموری بازی خارو اجرا کرد!
  قدیم جدیدش فرق نداره!
  3000 ورژن 5.55

 20. معين
  ژوئیه 25, 2010 در 3:08 ب.ظ.

  سلام ببخشيد منظور از هك چيه و كپي خور موقت يعني چي؟
  پاسخ:
  هک= اجرای فایل ایزو بازی ها در پی اس پی بدون نیاز به دیسکت اورجینال آنها (اجرای بازی ها از کارت حافظه پی اس پی که فایل این بازی ها از اینترنت به رایگان قابل دانلود هست. و یا خرید بازی پی اس پی به قیمت ارزان از ما)
  كپي خور موقت= حالتی از کپی خور در برخی از پی اس پی های 3000 و 2000 با فریمور 5.03 که در صورت خاموش کردن دستگاه دوباره باید کپی خور شوند.

 21. علی
  ژوئیه 25, 2010 در 9:46 ق.ظ.

  سلام
  سلامی دوباره!البته یادم رفت که تو دیدگاه قبلی این سوال رو داشته باشم
  میخواستم که بدونم که…؟اهان راستی…؟
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  .
  .یادم رفت بی خیال

  پاسخ:

  اسپم در روز روشن! 👿
  این بار رو می بخشم اما سری بعد بار آخرت باشه…. ! 😛

 22. علی شیرخانی
  ژوئیه 25, 2010 در 9:36 ق.ظ.

  با سلام به کسانی که در این سایت برای جمع اوری اطلاعات زحمت کشیدن
  من میخوام psp 3000 بخرم ولی به بعضی از سایت ها که سر میزنم قیمت های متفاوتی برای psp میدن مثل اینکه copy reader psp 3004 رو میدن 310000تومان و psp 3000 copy reader رو با قیمت 240000 تومان میدن.
  میخواستم بدونم تفاوت این دو به چه دلیله واینکه این اختلاف قیمت به دلیل چه مزایایی هست
  میتونید به سایتی که قیمت رو گرفتم سر بزنید http://www.mseco.ir
  پاسخ:
  تفاوت را اینجا ببینید. و دلیل اختلاف قیمت را از خودشان بپرسید! قیمت اینها الان 270 هست… (کپی خور موقتت) حالا 3000 با 3004 یا 3003 و… فرقی نمی کنه.
  سایتش هم خیلی باحاله…. زده بروز رسانی : 1 مهر ماه 1388 …..ساعت خواب! هر بازی پی اس پی 1000 تومان … که ما داریم با کلی تخفیف 150 میدیم.

 23. sepehr
  ژوئیه 24, 2010 در 3:34 ب.ظ.

  salam khaste nabashid
  ye soal tafavote psp 1000 v2000 chiye?
  kodom behtare?

 24. سعید!!!
  ژوئیه 22, 2010 در 10:19 ق.ظ.

  جواب سوال قبلیمو که ندادی!!
  یکی از دوستام یه umd داره میگه trainer بازی ها توشه!واسه کپی خور نشده ها!اگه این umd بزاری میتونی یه سری از بازی هارو از رو مموری اجرا کنی!!اون این کارو کرده البته با psp 1000 !!اوم اولا که اومده بود کپی خور نمشدن!! 3 4 سال پپیش!!!!!!!!!!
  ببینم میشه این کارو واسه 3000 هم انجام داد!!؟؟
  ممنون میشم جواب بدی!!

 25. ali
  ژوئیه 21, 2010 در 9:43 ب.ظ.

  با عرض سلام خدمت شما. من می‌خواستم بدونم به نظر شما خرید psp ۳۰۰۰ با وضع بازار صلاحه یا نه. یه سوال دیگه دارم به نظر شما خرید psp ۳۰۰۰ کپی خور موقت صلاحه یا‌‌ psp ۲۰۰۰ کپی دائم. ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

 26. سعید!!!
  ژوئیه 21, 2010 در 11:44 ق.ظ.

  آقا سلام دوباره!!
  یه چرخ دوباره تو نت زدم !!
  زده بود واسه downgrade v5.55 پاندورا باتری با مموری استیک میخواد!!
  من سر در نیاروردم!سایت خارجی بود!
  تو google زدما!
  نمدونم تا چه حد درست بود!
  شما خدای این کاری!فکر میکنی چفدر درسته!؟
  یعنی 3000 هام پاندورا میشه؟
  آقا بشه انقلابی در psp 3000 ها!!

 27. سعید!!!
  ژوئیه 20, 2010 در 8:47 ق.ظ.

  آقا واقعا» دمت گرم ازینکه انقدر وقت میزاری !
  راستی اینجوری که فهمیدم انگار مغازه داری یا نمیدونم تو مترو کار راه میندازی!چجوریه!؟
  واسه تعمیر و کپی خور و اینا پیش خودتم میشه اومد؟؟
  من هر روز میام تو سایتت که هم یه چیزی یاد بگیرم هم ببینم این ورژن جدیدا هک شده یا نه!!خدایی اگه فکر می کنی که یه وقت خدایی نکرده زبونم لال هک مک تو کار نیست آمار بده که فکر یه کار اساسی باشیم!
  بازم مرسی!
  اجرت با آقا!!!!!!!
  پاسخ:
  نه مغازه ندارم اصلا کارم این نیست…. فقط یک علاقه مند به پی اس پی هستم که الانم اینجا شده بیخ ریشم! 😀
  چند تا از دستگاه دوستان که اسلیم بود و بریک کرده بودند رو تو مترو با باطری پاندورا که داشتم درست کردم…. البته کمی مسیرم رو تغییر دادم که مهم نبود. برای کپی خور کردن هم که آموزش ها تو اینجا هست… نمی دونم اگه قرار بود از آینده خبر داشته باشم 10ماه پیش 20 -30 تا پی اس پی 3000 با فریمور کمتر از 5.03 می گرفتم (اون موقع 170 بود) الان میلیونر شده بودم… 😉

 28. سعید!!!
  ژوئیه 19, 2010 در 7:56 ق.ظ.

  آها!صبر کنم تا یه فریمور هک شه بعد update کنم بهش بعد هک کنم !؟؟؟؟
  پس عملا» فعلا» به هیچ دردی نمیخوره!
  آقا هیچکس 5.3 به بالا نخره ها!ففقط باید بشینید تو منوهاش بچرخید!
  یه سوال دیگه!!اگه یه وقت هک شد قیمتا چجوری میشه!!؟بالا میره؟ارزش نگه داشتن و خون دل خوردن داره یا بندازم به یکی بعدا» دوباره بخرم؟؟
  راستی امکان تعویض umd هست؟یعنی یه مدت بازی کنی بعد بری پس بدی یا یه چیز سر بدی یکی دیگه بگیری؟؟اگه هست یه آمار خرید و فروش بدی ممنون میشم!
  مرسی از راهنمایی ات!
  پاسخ:
  سلام….دقیقا. تو پی اس پی های جدید به فریمور بالاتر آپدیت کنی دیگه راه برگشتی نداری… خیلی ها بودند که 5.03 داشتن و اشتباهی به 5.55 و 6.10 یا 6.20 آپدیت کردند و دست شون رفته تو پوست گردو!
  در مورد گمانه زنی ها و قیمت ها اینجا مطلبی نوشته ام:
  http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=2874872&postcount=34
  والا خدا رو شکر که با یو ام دی سروکاری ندارم 🙂 اما قیمت این دیسکت ها به عوامل مختلفی از جمله
  زمان انتشار بازی (جدید و قدیمی) و همچنین میزان محبوبیت و قیمت جهانی آن دارد. قیمت دست دوم از 6 تا 25 و نو آنها از 20 تا 40 می باشد برای تعویض هم احتمالا بتوانید با پیدا کردن دوستانی در نت و یا در بعضی از فروشگاها آنها را مبادله کنید.

 29. سعید!!!
  ژوئیه 18, 2010 در 9:38 ق.ظ.

  دوباره سلام!!
  الان یه چرخ تو نت زدم ببینم واسه ورژن 5.55 چی پیدا میشه!!کلی حالم گرفته شد!!
  همه چی فقط و فقط و فقط مال ورژن 5.30 و پایین تره که!!ما مگه دل نداریم!یه پوسته ام ندارم حتی!شایدم خوب چرخ نزدما!
  یه جا معرفی کن برم یه 2 تا چیز میز بگیرم!
  بازم ممنون از سایتتون!میدونم کار راه اندازید!
  پاسخ:
  سلام…. بله متاسفانه! فعلا وضعیت اینجوری هست….. دیر آمدید برادر 😉
  چیز میز! ما نداریم….. حالا اینی که گفتی چی هست 😐

 30. سعید!!!
  ژوئیه 18, 2010 در 9:20 ق.ظ.

  با سلام و تشکر از سایت خوب و کار راه اندازتون!!
  فقط یه سوال گنده دارم!
  من 3000 ورژن 5.55 دارم!واسم آوردن!اشتباه کردم گفتم بیارن واسم!نه کپی خوره نه ارزون تر دراومد!
  حدودا» چند وقت به چند وقت هک جدید واسه فریمورای جدیدالورود میاد؟!رواال کار چجوریه!؟؟؟
  اگه واسه ورژن بالای 5.30 بیاد مال منم ایشالا روبراه میشه دیگه!!؟؟فردا بیاد نگن همه ورژن های بالای 5.30 به جز 5.55 ها هک میشن!!؟؟
  جواب بدی ممنون میشم!
  پاسخ:
  سلام…. خوب برای اینکه اول تحقیق نکردی!
  الان روال مشخصی نداره…. قبلا بهتر بود…. همه چی بستگی به سعی و تلاش علاقمندان متخصص (هکرهای شریف) داره، قبلا یکی بود که الان دیگه ادامه نمیده… دراک آلکس
  مشخص نیست الان دارن روی 6.20 و 6.30 کار می کنند… ولی پیشرفت زیادی نداشتن. بهتره که فریمور رو آپدیت نکنی….. و منتظر بمونی تا شاید در آینده فرجی بشه….

 31. ایمان
  ژوئیه 14, 2010 در 4:13 ب.ظ.

  من یک سوال داشتم به نظر شما ارزش داره که من یک psp 3000 v5.55بخرم آخه فروشنده چئن هک نمیشه خیلی ارزونتر میده ارزشش رو داره که بخرم و منتظر هک شدنش بمونم؟ پیشنهاد شما چیه؟
  پاسخ:
  سلام…… نه، ارزش نداره!
  این تحلیل من از واکنش بازار در صورت کپی خور شدن احتمالی پی اس پی های جدید و با فریمور +5.03 هست!
  http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=2874872&postcount=34

 32. aria
  ژوئیه 14, 2010 در 2:59 ب.ظ.

  تو بانه هم psp دارن. ارزش خریدن رو داره قیمت ها چجورین
  پاسخ:
  تا جایی که شنیدم اونجا مدل های بدل (تقلبی) پی اس پی زیاد هست….

 33. saeed_DarkKnight
  جون 13, 2010 در 2:27 ب.ظ.

  سلام
  خستتون نمی کنم یه راست می رم سر اصل مطلب :من حدود 2 ساله که در مورد پی اس پی تحقیق می کنم!!!!
  تمام مشکلات و مزایا شو هم می دونم ولی مشکلم اینه که هر چی بیشتر می خونم بیشتر می ترسم!!
  از این می تر سم که نکنه یه وقت کلاه سرم بره!اینقدر به پی اس پی وارد شدم که دوستم که مغازه داره اگه مشتری ای پیشش بیاد مشکل پی اس پی داشته باشه زنگ می زنه از من می پرسه البته من به اندازه ی شما وارد نیستم ولی تا حدودی آشنا به این وسیله هستم
  مشکل من اینه که یه بار قبل از نوروز 89 رفتم یه دست دوم بخرم یارو گفت اسلیمه ولی من صد بار اسلیم و دیده بودم فهمیدم فته بعد دیدم دستگاه قبلا باز هم شده واسه همین گفتم باید نو بگیرم ولی بازم می ترسم!!!
  دچار وسواس شدم اگه یه سرویسی تو همین جا واسه ی فروش پی اس پی 3000 با تمام متعلقاتش راه بندازید اولین مشتریتون می شم چون خودتون هم می دونید که تو این دوره زمونه به هیچ کس نمی شه اعتماد کرد ولی شما فرق دارید اگه مشکل ندارید فقط یه اس ام اس بدون متن به 09354605631 بزنید من خودم باهاتون تماس می گیرم که با هم بریم از یه جای معتبر بخریم یا همون سرویس فروش رو راه بندازید
  به خدا از این که سوالات تکراری و خوندم خسته شدم !فکر کنم اگه تا حالا می خواستم می تونستم مخترع این دستگاه هم بشم ولی ایشالا با کمک شما این دستگاه رو خریداری کنم !!!
  ببخشید طولانی شد
  منتظر جوابتون هستم سعید

 34. hossein
  جون 12, 2010 در 12:54 ب.ظ.

  salam age mishe beguyid gheymate psp slim daste dovom che ghadr mishe
  پاسخ:
  سلام…بستگى به تمیزى دستگاه داره همچنین داشتن لوازم جانبى و باز نشدن پشت دستگاه و خش و خط ها … در كل اگه كپى خور دائم باشه از 120 تا 180

 35. حسين
  جون 10, 2010 در 11:05 ق.ظ.

  باسلام پي اس پي مدل 1000و مدل 1001 در ايران چنده ؟لطفا من چه مدلي را تهيه كنم مراراهنمايي كنيد.

  • emadcs
   جون 11, 2010 در 11:40 ب.ظ.

   سلام
   پی اس پی 1000 و 1001 فرقی باهم ندارن و اون آخرین عدد مشخص کننده منطقه توزیع پی اس پی (مثلاً ارویا ، امریکا ، خاورمیانه ، ژاپن و …)
   چرا با به روز شدن تکنولوژی بری سراغ قدیمیترین چیزا؟
   پی اس پی 3000 از نطر من از همه لحاط بهترینه (فقط به شرطیکه ورژنی رو تهیه کنی که قابل هک باشه)

 36. soap mac tavish
  جون 10, 2010 در 8:25 ق.ظ.

  ببخشید الان خرید پی اس پی 3000 به صرفه است؟مرکز پایتخت برای خرید چه جوریه؟

 37. mhl
  جون 9, 2010 در 11:37 ق.ظ.

  salam man mikham psp begiram dar hal hazer 320,000 tooman ham daram vali nemidoonam psp 3000 ya pspgo begiram ? dar zemn agar mishe begooiid copy khor movaghat yani chi

  • emadcs
   جون 9, 2010 در 10:49 ب.ظ.

   ُلام از نظز من پی اس پی 3000 بگیر اقلاً خیالت راحته که هک میشه و هر چند باید دقت کنی که مادربوردش جدید نباشه و قابل هک باشه
   کپی خور موقت یعنی این که پی اس پیت اکه به هر دلیل خاموش بشه (نه در حالت استندبای) هکت از بین میره

 38. علی
  جون 9, 2010 در 10:56 ق.ظ.

  ببخشید الان خرید پی اس پی 3000 به صرفه است؟یک سوال دیگه پی اس پی گو اگر یو ام دی نداره پس چی میخوره؟لطفا آموزش هک کردن رو هم بذارید.
  اگه زود جواب بدید ممنون میشم اخه 3 روز دیگه قراره پی اس پی بگیرم.
  یک سوال دیگه مرکز پایتخت برای خرید پی اس پی مناسبه؟

 39. mhl
  جون 8, 2010 در 5:55 ب.ظ.

  salam man mikham yek psp bekharam vali nemidoonam ke che modeli ro bekharam az psp ham hichi nemidoonam dar hal hazer hodoode 350,000 daram be nazar shoma chi begiram behtare

 40. محمد
  جون 8, 2010 در 12:19 ق.ظ.

  خیلی ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون
  فقط یه سوال دیگه … یه جا تو نت خوندم میگفت پی اس پی go برای اونایی که دست و انگشتان کوچیک دارن بهتره … من انگشتان بلند بزرگه به نظر شما کدام یک خوب تر تو دستم میشینه ؟

 41. سید امیرحسین سبزواری
  جون 7, 2010 در 8:08 ب.ظ.

  سلام,من می خوام یه psp3000 بگیرم به نظرت چقدر می ارزه؟(کپی خور دایم نشده؟)
  خسته نباشی!
  پاسخ:
  قىمت ها به روز :
  پى اس پى 1000 >باز سازى شده (ریفرش) …. > 230 به بالا
  پى اس پى 2000 > هك دائم > نو ندارد!
  پى اس پى 2000 > هك موقت > 245 به بالا
  پى اس پى 2000 > هك نمى شود > 155
  پى اس پى 3000 > هك موقت > 265 به بالا
  پى اس پى 3000 > هك نمى شود > 160
  پى اس پى گو > هك نمى شود > 250

  در صورت هك شدن احتمالى پى اس پى هاى مادربورد جدىد و فریمور 5.03 به بالا قیمت ها تغییر زیادى خواهد كرد.

 42. سید امیرحسین سبزواری
  جون 7, 2010 در 8:05 ب.ظ.

  سلام,من یه pspslimدارم که حدود 3 ساله که دارمش یه کم هم خط و خوط داره کپی خور دایم هم هست.(با رو کش تلقی)الان حدودا چقدر می ارزه؟
  (قیمت ثابت بدبد.!
  بابت سابت عالی تون واقعا تشکر می کنم واقعا بهره می بریم!
  پاسخ:
  سلام…..
  من خودم دارم 145 مى فروشم:
  http://forum.persiantools.com/t157955.html

 43. امیر
  جون 6, 2010 در 4:53 ب.ظ.

  سلام لطفا قیمت PSP2000 را بگید
  البته بی زحمت…
  پاسخ:
  كپى خور دائم دیگه آك نداره……
  اما كپى خور موقت از 250 تا 270
  اونایى هم كه قابلىت كپى خور ندارند 165

 44. محمد
  جون 6, 2010 در 2:12 ب.ظ.

  با سلام .
  من از psp هیچی سر در نمییارم فقط یه بار باهاش بازی کردم بد جوری فکرمو مشغول کرد . خیلی جالب بود . یه چند تا سوال دارم که شایدم تکراری باشه ولی اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون میشم .
  1- پی اس پی کلا چند مدل داره و در حال حاظر آنهایی که تو بازار ایران برای خرید وجود داره و رایجه چه مدلهایی است ؟
  2-ایا پی اس پی غیر هک شده داشته باشیم فقط به صورت UMD بازی برایش قابل تهیه است ؟ یا بازی های روی رم و دانلودی هم میشه استفاده کرد یه توضیح بدین ممنون میشم ؟
  3-قیمت هر بازی اصل چقدره ؟
  4- قیمت مدل های بازار الان چه جوری هستش + لوازم جانبیش ؟؟
  پاسخ:
  1. جدول مقایسه فنی پی اس پی های موجود در بازار
  همشون تو اىران هستند…. اما 1000 و 2000 آك نداره، 3000 هم كپى خور موقت هست و 270 ، پى اس پى گو هم 250 هست اما كپى خور نمیشه همچنىن یه سرى از مدل هاى 3000 هم كه كپى خور موقت هم نمیشه 165 هست!
  2.بله فقط UMD
  3. منظورتون UMD هست؟ از 20 تا 40 بستگى به بازى، كاركرده از 7 به بالا
  4. همون بالا گفتم….. لوازم جانبى هم ممورى كارت كه باید باشه…… كابل اتصال به تى وى ، كىف ، هدفون و…

 45. شمم
  جون 2, 2010 در 1:56 ب.ظ.

  میخواستم بپرسم گو بهتره یا 3000 درضمن 3000 یا گو کدمشون هک شدن وایا میشه خود من هکش کنم

  • emadcs
   جون 5, 2010 در 7:08 ب.ظ.

   سلام
   اگه تو سایت بگردین جواب سوالتون رو پیدا می کنید
   پی اس پی 3000 فعلاً هک موقته البته باید به مدل مادربوردش دقت کنید
   هنوز فریمور 6.2 هک نشده این یعنی پی اس پی گو هنوز هک نشده

 46. مِی 31, 2010 در 7:09 ب.ظ.

  بابا این فردا کی میرسه چرا جواب منو نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!11
  اگر بچه داشتم الان باید برای اون پی اس پی میخریدم!!!!!!!!!!!!!!!!
  تورو خدا جواب منو بدین منتظرم متشکرم!!!!!!!!!!!11
  راستی اگر کسی میتونین بهم معرفی کننین که واسه باشه بتونم ازش به قیمت خرید بخرم ممنونم میشم!!!!!!!!!!!!!!11

 47. مِی 31, 2010 در 6:51 ب.ظ.

  من موندم این فردا کی میرسه؟؟؟؟؟؟؟بابا تاحالا اگر بچه داشتم باید برای اون psp میخریدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!بابا چرا جواب منو نمیدین؟؟؟؟تو رو خدا جواب منو هرچه زودتر بدین!!!!!!!!!!!!!!!راستی اگر کسی برای واسطه خرید سراغ دارین لطفا بهم معرفی کنید!!متشکرم!!!!!!!!!!!!11

 48. علی رضا
  مِی 31, 2010 در 6:36 ب.ظ.

  با سلام
  من فقط psp را برای بازی می خواهم راهنمایی بفرمایید کدام psp برای من مناسب است . ( هیچ نیازی به دیگر کاربرد هایش هم ندارم . )
  لطفا زود راهنمایی بفرمایید . باتشکر از زحمات شما.

  • KIKOOOO
   جون 5, 2010 در 10:24 ق.ظ.

   be nazar man psp slim copy khor nashodeh baraye shoma kafi ast ke gheymatash beyn 170 ta 200 ast albateh shayad az sheklesh khoshat nayad

 49. سمیرا
  مِی 31, 2010 در 4:09 ب.ظ.

  سلام
  من از چین یه psp خریدم بازی براش خریدم ام اجرا نشد اقای فروشنده بازی گفت چون این دستگاه چینیه نمیشه روش بازی بریزی ایا حرفش درسته؟

 50. narges
  مِی 23, 2010 در 4:42 ب.ظ.

  salam.bebakhshid psp slim hamoon 2000e?
  پاسخ:
  سلام….. اسليم به معنای لاغر هست! كه هم به 2000 و هم به 3000 گفته مي شود.

 51. nnb
  مِی 21, 2010 در 2:49 ب.ظ.

  سلام . ممنون از اطلاعات کاملتون . خواهش می کنم سریع من را رهانمایی کنید . می خواهم برای کسی psp بخرم. کادو. برادرم 2000 داره و خیلی راضیه . من هم 2000 بگیرم ؟ آیا واقعا 3000 مشکلات زیادی داره ؟
  پاسخ:
  سلام…
  پی اس پی های جديد (2000 ، 3000) الان كپی خور موقت هستند. و دائم به صورت اكبند ندارند. (سری 2000 قديمی كه كپی خور دائم بودند الان ديگه تو بازار نيست….) كپی خور موقت هم هميشه مشكلات خاص خودش را دارد.و اگر بخواهيد مابين اين دو انتخاب كنيد همان 3000 بهتر است.
  همچنين در هنگام خريد 3000 هم دقت كنيد كه كپی خور موقت باشد.

 52. min@
  مِی 14, 2010 در 1:38 ب.ظ.

  بازم سلام من یه psp3000 دارم میخوام ببینم خوبه اگه با یه psp اسلیم عوض کنم؟

  • emadcs
   مِی 14, 2010 در 4:38 ب.ظ.

   مگه پی اس پی 3000 با اسلیم فرق داره؟؟؟؟؟

 53. محمد
  مِی 3, 2010 در 8:50 ق.ظ.

  سلام من کارگرم حقوق گرفتم و می خواهم یک mp5 بگیرم خواهش می کنم من را در مورد خرید mp5 راهنمایی کنید و 100 هزار تومان پول دارم

 54. امیر
  مِی 1, 2010 در 10:59 ب.ظ.

  سلام. من یه psp slim 2000 دارم خیلی نو هست. تمیزه تمیز. 1 ساله خریدمش. فکر کنم frame 5.01 باشه. تمامه مدت توی قاب شیشه ای بوده. حتی یک بارم از قاب درش نیاوردم. یه چند تا dvd بازی هم دارم با هدفون کیف . روکش محافظ صفحه هم داره. یه رم 8 گیگ اصل هم روشه. اصلا هنگ نکرده تا حالا. می خوام بفروشمش چون به پولش نیاز دارم. اگه کسی خواست بهم زنگ بزنه. 0937235****
  یا اینکه توی مسنجر add کنه. hooti****@yahoo.com
  لطفا ایمیل نزنین. چون من ایمیل هارو نمی خونم.

 55. مِی 1, 2010 در 3:14 ب.ظ.

  سلامدوباره وعرض خسته نباشید. ببخشید من نمیتونم که پیام رو پیدا کنم . کمک کنید.

 56. سینا
  آوریل 30, 2010 در 2:14 ب.ظ.

  سلام . آیا میشه با 120 هزارتومان PSP 2000 کپی خور موقت دست دو خرید ؟

 57. ali reza
  آوریل 26, 2010 در 6:00 ب.ظ.

  سلام کدوم پی اس پی رو بخرم بهتر نیست صبر کنم تا سری جدیدش بیاد

 58. aria
  آوریل 25, 2010 در 5:14 ب.ظ.

  سلام . الان پی اس پی3000 چنده؟ الان هک دایم شده؟ اینایی که تو جمهوری هستن میگن هک دایم می کنن راست می گن یا دروغ می گن؟ بی خیال پی اس پی بشم؟نمی دونم خیلی عشق پی اس پی هستم ولی می دونم ممکنه به احتمال زیاد خاموش بشه(اگه هک موقت باشه) دوباره یعنی برم واسم هک موقت کنن؟هر دفعه که خاموش بشه پدرم در میاد!!!
  پاسخ:
  سلام….. به ترتيب
  275، نه! ، دروغه….، با اين قيمت ها من كه بودم نمي خريدم! ، نه اگه خاموش بشه خودت هم مي تونی دوباره هكش كنی…. البته چنانكه اشتباهی به فريمور بالاتر از 5.03 آپديت كنی و يا بريك بشی فعلا دستت ميره تو حنا شديدا…. 😐

 59. پارسا
  آوریل 3, 2010 در 5:26 ب.ظ.

  سلام خدمت شما من یک پی اس پی 1000 خریدم 350 هزار تومان اصل زاپن و تا 6 اپدیت شده با همه چیز با رم 4 خوب خریدم یا نه
  پاسخ:
  سلام…. چي بگم……! نه خوب نخريدي…. متاسفانه 😦 شما قرباني فروشندگان چرب زبان شديد! (شوخي نمي كنم)

 60. merjil
  مارس 31, 2010 در 7:57 ب.ظ.

  سلام
  من یک psp2000 دارم که کرک هم شده (ورژن 4.01 )،حدود 10 تا dvd بازی دارم،قاب و یک رم 4 گیگ هم داره . یک سال پیش اونو خریدم . چند می ارزه ؟ می تونی کمک کنی اونو بفروشم ؟
  پاسخ:
  سلام….
  الان باید خوب بخرن! …. بستگی به تمیزی دستگاه و خش و خط های احتمالی بین 160 تا 220 . تو سایت ایستگاه می تونی آگهی رایگان بدی و تو بازارچه پرشین تولز هم دیدم چند نفری کنسول خودشون رو فروختن! چند تا عکس بگیر و توی این دوتا سایت معرفی شده قرار بده….. (با مشتری احتمالی قرار بزار و بهتره که حضوری جنس رو بفروشی…. )

 61. amirhossein
  مارس 31, 2010 در 7:24 ب.ظ.

  سلام،من یه psplimدارم که 3 ساه دارمش حدودا برای فروش چه قدر می ارزه؟
  پاسخ:
  سلام رجوع شود به پاسخ داده شده به merjil البته شما همون اوایل که اومده خریدی .. بین 150 تا 200

 62. Call of Ali
  مارس 30, 2010 در 4:29 ب.ظ.

  سلام
  من که گیج شدم!!!
  شمابرای خرید پی اس پی چی رو بهم پیشنهاد می کنید؟
  من خودم از 3000 خیلی خوشم امده (به خاطر کیفیت صفحه نمایش اون) ولی انگار هنوز کپی خور نشده، یعنی باید قید بازی های دانلودی رو بزنم؟
  بازی های اورجینال پی اس پی رو می شه راحت تهیه کرد یا نه؟
  و قیمت هر بازی ها چقدره؟
  پاسخ:
  سلام…. باور بفرمایید بارها توضیح داده شده…. اما باز هم تکرار مکررات می کنم! و این نوشته ها مرجعی میشه برای سوالات مشابه احتمالی بعدی
  ببینید در پی اس پی 3000 یه زمانی یه باگی تو فریمور اون پیدا شد . نسخه فریموری که این باگ تو اون پیدا شد 5.03 بود. و این بدان معنی بود که شما هر پی اس پی 3000 که این نسخه و یا نسخه های پایین تر فریمور روش نصب بوده رو با یک روشی HEN می توانستید کپی خور (موقت) کنی… کپی خور موقت هم بدین معنا هست که شما نباید پی اس پی رو خاموش کنی… (باید رو استندبای باشه) اما اگه یه وقت هم خاموش کردی یه مراحلی از هک رو باید دوباره تکرار کنی…(کمتر از یک دقیقه زمان می بره) و یک نکته دیگه اگه فریمور این پی اس پی ها رو اشتباهی آپدیت کنی و یا با نصب تم و فرمت اشتباهی فلش اصلی دستگاه و…) دیگه پی اس پی شما قابل تعمیر نخواهد بود (البته اگه بعدا روشی برای این ها پیدا بشه درست میشه ولی در حال حاضر نه)
  اما الان فریمور های که برای پی اس پی 3000 تو بازار هست 5.50 و بالاتره! یعنی اینها رو نمی تونی دانگرید (بازگشت به فریمور 5.03) کنی. و این بدان معنا هست که تا یافتن روش جدیدی برای هک این فریمور ها قابلیت اجرای بازی ها را نخواهند داشت! (به همین سادگی)
  حالا از 5-6 ماه پیش که رفته رفته فریمور 5.3 و پایین تر تو بازار کمیاب شد قیمت این مدل ها هم رفت بالا.. و از 170 به 270 رسیده! الان با قیمت 270 می تونی یک پی اس پی 3000 کپی خور موقت بخری! اما با این قیمت به نظر من نمی صرفه! اگه ایکس باکس 360 نداری …بهتر یه مدل ارکید مادربورد جاسپر این کنسول رو تهیه کنی که الان 235 هست. کلا خرید پی اس پی 3000 با فریمور بالای 5.03 هم که نیازمند داشتن دیکست های اصل بازی UMD هست…که هر بازی در حدود 25 تا 50 براتون هزینه داره! بازی های معروف را می تونی از فروشگها تهیه کنی (احتمالا با هزینه ای تعویض هم کنند) اما اینکه تهیه این دیسکت ها به راحتی تهیه (و یا دانلود) فایل ایزو بازی باشه…نه اینطور نیست!
  خرید پی اس پی 1000 فت هم که توصیه نمی شه… (ریفرش شده، بازسازی شده)
  برای پی اس پی 2000 کپی خور دائم هم که فکر نکنم تو اکبند بازار پیدا بشه…. اگه باشه هم حتما با شرایط فعلی بازار بالای 320 خواهد بود.
  اگه قرار باشه مابین 2000 کپی خور موقت و یا غیر کپی خور با همتای 3000 هم انتخابی بشه مسلما 3000 بهتره!
  آخیش چقدر تایپ کردم 😐

 63. مارس 30, 2010 در 10:25 ق.ظ.

  سلام.من می خواستم یه پی اس پی 3000 بخرم.الان تو بازار یه کپی خور شده چند است.کلا با وسایل جانبی(هدفون و از این صحبتا)چقدر آب می خوره!!!!؟؟؟؟؟
  خود شما چه چیزی پیشنهاد می کنید؟
  پاسخ:
  سلام…اون بالا تو پاسخ به دوست عزیز «Call of Ali» کامل توضیح دادم….
  بستگی داره… هدفون از 800 تومان هست تا 50 هزار تومان! کارت حافظه(مموری کارت) هم بستگی به حجم و کیفیت و اصل یا تقلبی بودن از 10 هزار تا 50-60 تومان. کیف هم 2500 تومان ، محافظ صفحه نمایش هزار تومان. محافظ شیشه ای 8 تا 10 و…

 64. مارس 28, 2010 در 7:35 ب.ظ.

  من psp3004 خريدم آيا psp3004 ورژن5.50 هك ميشود؟؟؟؟اگرميشه برنامه اش رو برام بفرستيد!!!!در مورد سؤالات پاسخ كامل بهم بديد خيلي متشكرم!!!!
  پاسخ:
  سلام…. دیگه اینو چشم بسته هم تایپ می کنم! >> فعلا نه.. در آینده شاید!

 65. Call of Ali
  مارس 28, 2010 در 1:00 ق.ظ.

  سلام
  آقا من فقط 2 تا سؤال دارم.
  پی اس پی 3000 خوش دست تره یا گو؟
  و بعد اینکه موندم کدام یکی رو بخرم 3000 یا گو
  آخه 3000 صفحه نمایش بزرگ تری داره و از نظر من شیک تره
  ولی گو هم هارد 16 گیگابایتی داره و Bluetooth
  نظر شما رو کدام یکی هست؟
  لطفا منو راهنمائی کنید.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام… خوب پرسش اول که کاملا سلیقه ای هست….
  اما نکته مهم تر «برای شما اجرای بازی های کپی اهمیت ندارد؟« توجه داشته باشید که در حال حاضر فقط برخی از مدل های پی اس پی 3000 قابلیت اجرای این بازی ها را دارد. اما در پی اس پی گو این امکان وجود ندارد. توصیه می شود صفحه مربوط به پی اس پی گو را مطالعه کنید.

 66. مرتضی
  مارس 27, 2010 در 12:46 ق.ظ.

  سلام
  من می خواستم با psp مطالعه زیاد pdf بکنم برای این کار مناسبه ؟ اگه هست چه مدلی رو پیشنهاد می کنین ؟
  ممنون
  پاسخ:
  سلام….
  با این برنامه می تواند فایل های پی دی اف را در پی اس پی مشاهده کنید.
  در نمایش فایل های فارسی هم مشکلی نداره…. اما چنانکه فایل شما دارای تصاویر باشه… به احتمال خیلی زیاد در برنامه فوق اجرا نخواهد شد. (فایل های PDF فارسی بدون تصاویر هم به صورت تصادفی چند تا از اسناد برای من باز نشد… ) اما در خیلی از مورد دیگر هم برنامه به راحتی کار کرد.
  اما توصیه ای برای خرید ، صرفا جهت مطالعه فایل های پی دی اف نمی کنم!
  این آخری رو از دیگر نوشته ام پی سی ورلد رو نوشت کردم 🙂 خودتی؟ 😉

 67. مارس 26, 2010 در 7:38 ب.ظ.

  توروخدا اگه ميشه زودترجواب منو بديد!!!!؟
  پاسخ:
  سلام… پرسش های شما کلی هست…و در موردی پاسخ به یکی از آنها شامل نوشتن کلی مطلب هست… عجله نکنید! و انها را دوباره در قسمت دیدگها تکرا نفرمائید. 😐 اگر دنبال پاسخ درست و حسابی هستید…
  در غیر اینصورت با بله یا خیر به انها جواب دهم…

 68. وحيد
  مارس 25, 2010 در 4:14 ب.ظ.

  باسلام ضمن عرض خسته نباشيد تشكر به خاطر جواب هاي با حوصله وكاملتون:
  من ميخام psp بخرم اما هيچي راجع به اون نميدونم فقط ميدونم كه ميشه با اون بازي كرد موسيقي گوش داد بلوتوٍث داره همين!!!!
  از شما تقاضا دارم كه تمام كارائي pspرا بهم بگيد واونو با pspgo مقايسه كنسد اخه من خودم از pspgo خوشم مياد و ميخام اگر خوب باشه اونو بخرم!!!!من قبلا با psp بازي كردم امابد دست بود حالا ميگن pspgo اين مشكلو حل كرده !!
  1.بعد هم بهم بگيد كه بريك.فيمور.بوت.كپي خورشدن واگراصطلاح ديگه اي هس برم توضيح بدين وهمچنين اينكه چطور بوجود مياداگرعيب هي چگونه بر طرف ميشه؟؟؟؟
  2.پاندراباتري يعني چي وچطور بوجود مياد؟؟؟؟
  3.آيا ميتوان ديسكخاي UMD رو روي رايانه گذاشت وريخت روي psp يا pspgo؟؟؟؟
  خلاصه كه هيچي راجع بش نميدونم هرچي كه نوشتم ازاينترنت ياد گرفتم اونم بسكه چرخيدم گيج شدم!؟!؟!؟!؟!
  حالاشما بهم بگيدpsp بخرم يا pspgo؟بهخاطر UMD شك دارم اخه مگه دانلود باري هاش سخته اصلا باري ها چطور تهيه ميشه؟
  4.راستي لوارم جانبي چي داره رماني كه من خريدم كدومش ضروري بخرم؟؟؟؟
  5.چگونگي وصل شدن به اينترنت برام شرح بين!؟
  6.قيمت الان چقدره؟؟؟؟
  7.چگونه يك psp goوpspهك ميشودواگر بريك شد چه كار بايد كرد؟؟؟؟چرا pspوpspgo بريك ميشود؟؟؟؟
  8.psp4000كي وارد بازار ميشود حدود قيمتش چقدره؟؟؟
  9.چگونگي نصب ويندوز 98وxpروي psp وpspgo رابرام توضهح بدين؟؟؟؟
  10.فريمورها راچگونه اپديت كنيم؟؟؟؟
  خودم ميدونم زياد سوال كردم خيلي كنجكاوي ميكنم ولي تورو خدا همشو جواب دين چون همش برام معماست!!!!؟انقدر توي اينتزنت گشتم كه گيج شدم!؟
  ممنونم از اينكه جواب ها رو باحوصله ودقيق ميدهيد.خيلي حال داديد چون كه كمتر كسي پيداميشه كه اين ها رو توضيح بده.اميدوارم به هرچي مسخواهيد برسيد فقط تورو خدا زود جوابمو بديد خيلي خيلي ممنونم!!!!
  پاسخ:
  WOW…………….
  سلام…. وووووووو وو! تا فردا پاسخ میدم!

 69. mohammad
  مارس 24, 2010 در 7:07 ب.ظ.

  salam
  mikham ye psp bekharam hodoodan 200.000mikham pool bedam che modelisho begiram?
  agaram arzoon tar hast behem begin bedoonam
  az rahnamayitoon khoshhal misham
  mer30
  khodafez
  پاسخ:
  سلام…
  متاسفانه الان قیمت ها بالاست..(چون مدل های جدید کپی خور نمی شن!)
  با 200 تومان امکان خرید جنس آکبند را ندارید. 😦
  الان پی اس پی 3000 کپی خور موقت هست > 275 … در حالی که همین ها 5 ماه پیش بود 175

 70. shayan
  مارس 11, 2010 در 8:31 ق.ظ.

  سلام آقاي اسدي عزيز ، از اينكه با وجود مشغله زياد اينقدر سريع و با حوصله پاسخ داديد ممنونم ، من تسليم پسرم شدم ، يكي از دوستانم يك دستگاه ….piano black – psp3004 pb از تهران چند ماه پيش خريده كه خيلي تميز هم هست طوري كه شبيه آكبنده با جعبه ، كيف ، شارژر و يك مموري 4 گيگ ، ميگه بازي خور هم شده يه بازي هم روشه كه اجرا نميشه ميگه فروشنده بهم گفته اگه بازيها بعد از يه مدت پريد يا اجرا نشد فلان كار رو كن تا بيان كه اين دوستم دستورشو گم كرده و…. سرتونو درد نيارم كلا چنين دستگاهي چقدر ميارزه ؟ اصلا مدلش خوب هست ؟ فكر نكنم بيشتر از 200 تومان بدتش ، البته به تمام گفته هاي اين دوستم اطمينان دارم، منتظر راهنماييتون ميمونم .ممنون
  پاسخ:
  سلام….
  پی اس پی 3000 به دلیل اینکه به طور کامل کپی خور نشده و در واقع با استفاده از یک حفره امنیتی فقط در فریمور 5.03 با روش HEN قابلیت اجرای فایل های ایزو بازی ها را دارد.(الان دوستانی هستند که به اشتباه فریمور دستگاه را آپدیت کردن و قابلیت کپی خور بودن پی اس پی از دست رفته است.)
  بعد از خاموش کردن پی اس پی دوباره باید یکسری از مراحل مربوطه (که در حدود 20 ثانیه زمان می برد) دوباره انجام شود. » شما باید همیشه دستگاه را روی استند بای قرار دهید» و یا آن مراحل را تکرار کنید! قیمت اکبند این دستگاه به تنهایی الان 270 هست… به شرط تمیزی و داشتن فریمور 5.03 همان 180~200 خوب است…. ضمن اینکه کیف و کارت حافظه هم دارد.

 71. aliboyyyyyy
  مارس 10, 2010 در 4:59 ب.ظ.

  سلام من میخوام یه پی اس پی اسلیم 3000 بخرم دوستام میگن ایکس باکس بگیر نمیدونم چی کار کنم؟ خودم پی اس پی دوست دارم ولی……. میشه قیمت بازی های اسلیم 3000 رابگذاری یه سوال دیگه رام و دوربین هم باهاش میدن؟راستی لطفا طرز بازی ریختنشم آموزش بدید.
  پاسخ:
  سلام… هم اکنون قیمت ایکس باکس ارکید 240 و پی اس پی 3000 کپی خور شده 270 تومان می باشد!
  از نظر عقلانی چنانکه قابل حمل بود کنسول برایتان زیاد مهم نباشد خرید ایکس باکس ارکید منطقی تر به نظر می رسد.
  دوربین پی اس پی بطور جداگانه قابل تهیه است. بازی ها را هم که به صورت ایزو هست تو کارت حافظه کپی می کنید… برای خرید بازی ها هم به قسمت فروش بازی های پی اس پی مراجعه کنید هر بازی 150 تومان!

 72. shayan
  مارس 9, 2010 در 5:43 ب.ظ.

  سلام دوست عزيز و خسته نباشيد . سوال من خيلي غير تخصصي تر از بقيه است ، من يك پسر 10 ساله دارم كه اصرار داره براش پي اس پي بخرم ، اصلا بخرم يا نه ؟ از سوالم دلخور نشيد ميدونم حتما نسبت به اين كنسول تعصب داريد ولي خيلي ها ميگن با همين پول يا مقداري بيشتر ايكس باكس يا حتي پلي استيشن 3 بخر بهتره با توجه به اينكه پول هر دوتا يا سه تاشو با هم ندارم ، بايد يكيو انتخاب كنم ، پسرم پلي 2 و پي سي داره به نظر شما پي اس پي خريدن براي من به صرفه است ؟ كنترل كم بازي نكردنش براي لطمه نخوردن به درساش با پي اس پي سخت نميشه ؟ ما مسافرت كم ميريم و ضمنا تلوزيون فول اچ دي خوبي هم داريم كه براي پخش بازي مناسب است و كلام آخر در آبادان علاوه بر اينكه يك دانه پي اس پي آك پيدا نميشه حتي يك مركز در ست وحسابي هم براي بازي خور كردن ، رفع اشكال ، خريد بازي يا خدمات جانبي و غيره نيست ، گيج شدم چه كنم ؟
  پاسخ:
  سلام…. سپاس، من از سیب خوشم میاد ولی دلیلی نداره که از پرتقال متنفر باشم! 😉
  ببینید پی اس پی با اون دو کنسول دیگه تو یه کلاس قرار ندارند . یکی قابل حمل هست و مابقی باید در جای ثابتی باشند. اگه این پرسش 4 ماه پیش مطرح می شد می گفتم پی اس پی 3000 بخرید (در آن زمان قیمت کپی خور موقت 170تا 180 بود) اما الان که قیمت این دستگاه با فریمور 5.03 که کپی خور میشه شده 270 واقعا توصیه نمیشه چون به راحتی با این مبلغ می توانید یک ايكس باكس 360 مدل ارکید، مین جاسپر تهیه کنید که با توجه به اینکه بازی های ارزان قیمتی دارد (1500 تا 3000) و شما هم تلوزيون فول اچ دي دارید حتما از بازی های آن لذت خواهید برد.( البته مدل الیت با هارد 120 هم 340 تومان هم گزینه مناسبی می تواند باشد) و در کل پلي استيشن 3 اگرچه بلوری پلیر کاملی هست اما چون کپی خور نشده گزینه مناسبی برایتان نیست… و بازی های گرانی دارد…
  از طرفی خواسته آقا زاده هم چیز دیگری هست! 🙂 اگر بتوانید وی را متقاعد کنید همان ايكس باكس 360 بهترین گزینه با توجه به مبلغ پرداختی در حال حاضر می باشد.

 73. sina
  فوریه 13, 2010 در 4:41 ق.ظ.

  سلام، من یک دستگاه مدل 1000 ولیو پک رو قبل از اینکه اطلاعات کلی راجع بهش داشته باشم خریدم ولی الان موندم توش که چون نه میتونم آپدیتش کنم و از یک طرف هم دارم مرتب میشنوم که کار اشتباهی کردم و میبایست مدل 2000 رو میخریدم. لطفا راهنمایی کنید!!!
  پاسخ:
  سلام… مبارکه! …
  خوب شما دستگاه رو خریدی و الان دیگه نمی تونی کاری انجام بدی! درست شنیدی 😦
  اینا رو قبلا توضیح دادم که چرا فت 1000 خوب نیست:

  اول (خروجی TV ) حالا دومی و سومی هم اینه که وزن اسلیم از فت کمتره و همچنین ضخامت اون باریکتر! (قبلا اینا رو تو اون پست مقایسه ها توضیح داده بودم) خوب اینا برای یه دستگاه قابل حمل فاکتور های ارزنده ای هست…. و 5-6 دلیل دیگه!
  پی اس پی های Value Pack خیلی وقته که دیگه تولید نمیشه… و بیشتر این اینا ریفرش (بازسازی) شده هستند! مثل همون کاری که تو نوت بوک ها تو بازار ایران شاهدش هستیم…
  دیدگاه ارسال شده توسط یکی از کاربران در صفحه راهنمای خرید پی اس پی اسلیم:
  در اروپا وسايلي مانند PSP را پس از يكسال به كارخانه باز مي گردانند و كارخانه هم پس از تعويض قاب آنها را در بسته بندي هاي جديد به كشور هاي آسيايي خصوصا آسياي شرقي بفروش مي رسانند
  پي اس پي هاي اسليم كلا ساخت چين هستند و ازنظر كاركرد هم هيچ مشكلي ندارند.بعضي ها هم كه ميگويند پي اس پي اصل ژاپن است منظورشان پي اس پي هاي فت است كه فقط سري اول انها ژاپن بود و بقيه همگي چين هستند.از نظر كاركرد هم چين يا ژاپن هيچ فرقي ندارند چه بسا پي اس پي هاي ژاپن مشكلاتي مانند:دست دوم بودن،ال سي دي هاي تعويضي(يعني ال سي دي پي اس پي در ايران خراب شده وانها هم فرستاده اند خارج تا ال سي دي هايشان را عوض كنند و دوباره در بسته بندي هاي جديد بفروش برسانند)و … را دارند.

 74. ژانویه 21, 2010 در 12:15 ق.ظ.

  سلام دوست عزیز چند روز پیش یکی از فامیلامون رفتش به کیش ومنهم گفتم برام یک پی اس پی بیاره فامیلمونهم رفت تو بازار به من زنگ زد و گفت این مغازه پی اس پی داره رفت همه ی اطلاعاتشو برام گفت پی اس پی 1000 بود و من گفتم نه نمیخوام من پی اس پی 3000 میخوام خلاصه رفت گشت تا پیدا کرد دوباره به من زنگ زد ایندفعه خودم با فروشنده صحبت کردم او گفت پی اس پی های من 3004 هست منهم نمیگم زیاد اطلاعات دارم اما یه چیزهایی از سایت شما فهمیده بودم . من گفتم من یه پی اس پی میخوام که هم هک شده باشه و هم کپیخور باشه گفت خودم هم هکش میکنم و هم کپیخورش منهم گفتم قبول باشه همینو میخوام خلاصه پی اس پی با 1 دوربین . و دستمزد کپیخور کردن و هک کردنو یک سی دی بزرگ (معمولی) که توش چندتا بازی بود که از تو کامپیوترش رایت کرده بود روی سی دی. یو ام دی نبود سی دی معمولی بود که باید از طریق کامپیوتر بریختمش روی رم. شد 320 تومن خلاصه برام پی اس پی رو اورد روی ]جعبش نوشته psp-1001k\98500 من واقآ به کمک شما نیاز دارم هر چیزی از این دستگاه میدونید برای من بگید واقآ شرمندتونم برام آف بزارید اینم آی دیم satan_cross_2007

 75. سیامک
  ژانویه 10, 2010 در 11:11 ب.ظ.

  سلام
  خسته نباشی
  آقا من یه 3004 اسلم دارم کپی خورش کردم ورژن gen-cرم روش ریختم ولی بازی نمیاد بالا ارور میده بعد یه فریمور دیگه روش ریختم که الان مینویسه 5.03M33-6 ولی بازم بازی نمیاد بالا و اروره…800 رو میده الان باید چه گهی بخرم رفیق؟ لطفا واسم میل کن جوابو دمت گرم

 76. ادیب
  ژانویه 9, 2010 در 3:16 ب.ظ.

  آقاسلام!خوبی؟دمت گرم!خیلی توپ توضیح دادی!من می خوام psp بخرم اما گیج شدم چون:
  1-ازیک طرف رفیقام میگن اسلیم2000بخرم(خودمم خیلی پایم)
  2-از یک طرف هم برادرم میگه go بخرم(دوست ندارم)
  3-ازیک طرفم با راهنمایی های شما ترجیه میدم اسلیم3000بخرم(خدایش توپ توضیح دادین)
  نتیجه:چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(هنوزم ته دلم اسلیم 2000می خوام بخرم)

 77. armin
  دسامبر 30, 2009 در 7:48 ب.ظ.

  ♥ Perfect ♥

Comment pages

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s